Új utak a Biblia terjesztésében

2014. április 17., címkék: kókai nagy viktor, interjú, reformátusok lapja, biblia

Az egyházak küldetése, hogy mindenkinek a kezébe adják a Bibliát – mondja Kókai Nagy Viktor. A közelmúltban elkészült revideált új bibliafordítás kommunikációs vezetőjét arról kérdeztük, milyen új lehetőségek, felületek kihasználásával igyekszik a Magyar Bibliatársulat Alapítvány segíteni az egyházakat a Szentírás terjesztésében.

A Biblia mindenkié

2014. február 27., címkék: biblia, magyar bibliatársulat, reformátusok lapja, kókai nagy viktor, bibliavasárnap

Nem véletlen, hogy  Magyar Bibliatársulat éppen ezt a mondatot tette a revideált újfordítású Biblia népszerűsítésének jelmondatává, ezzel akarván kifejezni a bibliafordítás jelentőségét és az abban rejlő lehetőségeket: minél többekhez eljuttatni az olvasás és megértés élményét.

"Jövevények voltak, akiket befogadtunk"

2010. május 22., címkék: menekültmisszió, Háttér, közéleti és kulturális központ (rkkk), iszlám, németh pál, kókai nagy viktor, szilágyi dezső téri gyülekezet

Ezt a gondolatot, érthették és tapasztalhatták meg mindazok, akik eljöttek május 21-én a Kulturális Sokszínűség Napja alkalmából rendezett „Menekültügy keresztyén szemmel” című szimpóziumra és kulturális napra.